ONI ZNAJĄ WSZYSTKIE TAJEMNICE GRY KEPLER62

Poznajcie Kepler62 team.

Timo Parvela – najpopularniejszy fiński pisarz dla dzieci, zdobywca wielu nagród, znany z absurdalnego poczucia humoru i wyjątkowej zdolności uchwycenia dziecięcej mentalności. Wielki orędownik książek i czytania. A także aktywny działacz na rzecz dostępu do edukacji dla dzieci z biednych rejonów świata, zwanych Trzecim Światem. Jest Ambasadorem Dobrej Woli Unicef. 

Bjørn Sortlandcharakteryzuje go lekki, humorystyczny styl oraz to, że poważnie traktuje wszechświat oraz problemy dzieci i młodzieży. To jeden z najpopularniejszych norweskich pisarzy.

Pasi Pitkänen zasłynął na całym świecie ilustracjami do serii Angry Birds, za które dostał wiele nagród, między innymi w 2012 roku nagrodę Gourmand International Best First Cookbook In the WorldMy za książkę kucharską Angry Birds: Przepisy na jajka Bad Piggies  (2012).  Znany jest również ze swoich ilustracji do serii Tima Parveli o przygodach Patego.

Fińskie książki tłumaczy Iwona Kiuru, której tłumaczenia były nominowane do wielu nagród. Mówi, że w pracy tłumacza najbardziej lubi zabawy słowami, bo to świetna gimnastyka dla mózgu! A jej nazwisko po fińsku znaczy „skowronek”.

Przekład drugiej części serii opracowała Marta Dybula – filolożka szwedzka, tłumaczka szwedzkiego i norweskiego, choć zna jeszcze inne języki. Uważa, że nauka języków jest wspaniałą przygodą, zwłaszcza nauka nowych słów. 

Taki kwartet gwarantuje wspaniałą przygodę! Zaczynamy odliczanie. Premiera części pierwszej i drugiej 26 maja.