Poradnik Emrego. O sztuce zdobywania przyjaciół (i wrogów)

Emre w przeciwieństwie do młodszego brata jest dość nieśmiałym facetem.
 Czasem czuje się samotny.
 Dużo się nad tym zastanawia i w specjalnym dzienniku zapisuje swoje spostrzeżenia dotyczące sztuki zawierania przyjaźni. Na razie na użytek własny, a kiedyś… kto wie!

Pewnego dnia w klasie bohatera pojawia się Amir, który od pierwszego dnia przyciąga uwagę całej szkoły i jest nieustraszony! Rozmawia ze wszystkimi, mówi, co myśli, nie boi się nawet wejść na dach! Emre podziwia go, mimo że odwaga często wpędza kolegę w kłopoty. A gdyby tak Emre i Amir zostali przyjaciółmi?

 

Szkolna codzienność, dynamiczne dialogi, ironiczne ilustracje – Poradnik Emrego. O sztuce zdobywania przyjaciół (i wrogów) autorstwa uznanej szwedzkiej autorki Siri Spont to książka, która poprawia humor i otwiera przestrzeń do rozważań o przyjaźni oraz rówieśniczych relacjach.

To propozycja idealna dla czytelników, którzy w cenią w literaturze skandynawskie klimaty – uniwersalną fabułę, prostotę, humor i dyskretnie przemyconą refleksję nad codziennością, w której bywa raz lepiej, raz gorzej. Z pewnością spodoba się i dzieciom, i dorosłym czytelnikom.