Życie bywa skomplikowane, gdy ma się 7 lat… Nowe książki Antiego Saara.

Kto może zjeść ostatni kawałek ciasta? Co zrobić, gdy się przegapi przystanek, jadąc autobusem? Jak znaleźć odwagę do zrobienia salta? I co zrobić, gdy złośc przestaje się w nas mieścić?

Siedmioletni Mati mierzy się z różnymi sytuacjami, które burzą jego spokój. W takich trudnych momentach w głowie chłopca zaczynają się kłębić najróżniejsze myśli. Niektóre są czarne, jak burzowe chmury, inne – całkiem logiczne, choć nie zawsze adekwatne do sytuacji. Czasem to wyobraźnia sprowadza chłopca na manowce… Najważniejsze w tych opowieściach są jednak emocje, które towarzyszą myślom, bo ONE SĄ JAK NAJBARDZIEJ PRAWDZIWE.

Tak właśnie było wtedy, gdy przegapił swój przystanek, wracając ze szkoły. Przez chwilę dom wydał mu się tak bardzo daleko, jakby nigdy nie miał do niego wrócić… I wtedy, gdy Kaisa się z niego wyśmiewała, skacząc na trampolinie, a on zupełnie stracił głowę… Był tak wściekły, że przez chwilę życzył jej w duchu, żeby ją pogryzł pies sąsiada. A gdy nagle zniknął ostatni kawałek ciasta, na który Mati miał wielką ochotę (i już wszystko sobie zaplanował), to było takie niesprawiedliwe…

Książki idealne do wspólnego czytania i rozmowy z dzieckiem o uczuciach.